Mój pomysł na Dzień Chłopaka.

moj pomysl na dzien chlopaka

W dzień Chłopaka dajmy Im to. Dziewczyny, dajmy Im to, co Im się należy.

Ciężkie brzemię na sobie noszą: ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Jeśli nie noszą, to powinni. Czemu nie noszą? Może dlatego, że obdziera się ich z pewnej godności i każe przejmować obowiązki od wieków wykonywane przez kobiety. Może są tak zmęczeni rozdwojeniem pomiędzy byciem sobą, a próbą odnalezienia radochy w spacerze z bobasem w pieluchach pod blokiem, że brakuje siły na wzięcię za to wszystko odpowiedzialności. Nie wiem, ale powinni być odpowiedzialni, a my nie powinnyśmy tego utrudniać.

Kobiety, czy naprawdę chcecie kłaść gładź?

Nie walczmy o równouprawnienie we wszystkim, co tylko się da. Krzywdę robimy sobie i Im. Naszym mężczyznom. Naszym! Oni są nasi, a my dla nich. Nie stajemy na tym samym podium. Nigdy tak nie było. Mężczyźni to filmy dokumentalne, my – poezja. Różnice są dosłownie w każdym aspekcie. Po co je zacierać? Naprawdę chcecie kłaść gładź, kiedy On kładzie dzieko do snu? Naprawdę chcecie jechać na przegląd auta, odpowiadać na pytania o pasek klinowy, kiedy On spaceruje z wózkiem po parku? Czy chodzi tylko o to, żeby się zajął maluchem, bo mi się chwilowo nie chce? A może chodzi o to, żeby koleżankom pochwalić się, jak to Mój pomaga we wszystkim.

W moim wieku znam już wiele par w poważnych związkach. Większość to małżeństwa z dziećmi. I bardzo często spotykam się z lenistwem kobiet w takich poważnych związkach. Tak to nazywam, bo nie wiem jak inaczej to wyjaśnić. Coraz rzadziej gotują, coraz rzadziej sprzątają, tak jakby coraz mniej były w stanie znieść, coraz częściej walczą o podział w tych wszystkich codziennych sprawach, coraz częściej mówią o swojej niezależności. I znowu coraz częściej słyszę, że „nie odnalazłam się w tym wszystkim”.

Kolor cappuccino – idealny na Dzień Chłopaka

Mężczyźni to pięknie proste systemy rozpoznające 6 kolorów. Nie wymagamy od Nich kupienia podkładek pod talerz w kolorze cappuccino. Nie wymagajmy też, że podadzą dziecku odpowiednie witaminki, o odpowiedniej porze, na ulubionej łyżeczce z dinozaurem, bo to tak samo skomplikowane, jak te podkładki.

Czy zamiast walczyć o niezależność, nie lepiej cieszyć się należnością do Niego, zależnością od Niego! Przecież to najpiękniejsze – być uzależnionym od swojego faceta. Ale niech facet pozostanie facetem, a nie obdartym z godności pomocnikiem gospodyni domowej!

Dwie osoby decydować nie mogą.

Odważę się i powiem więcej. Mężczyzna ma głos decydujący. Z czego to wynika? Z tego, że jak dwie osoby mają różne zdania w tej samej sprawie, a muszą iść dalej w  tym samym kierunku, to nie inaczej, tylko zdecydować musi jedna osoba, a druga pójść za pierwszą. I niech pierwszy będzie On, dla dobra nas – kobiet.

Dziś jest święto – Dzień Chłopaka

Świat się zmienia, wiem o tym. Niesie ułatwienia w postaci zmywarki, ale utrudnia, bo większość kobiet musi pracować poza domem. Znaleźć w tym wszystkim najlepsze rozwiązanie jest hipertrudne. Zachować się tak, jak kiedyś babki i prababki robiły – czyli „cały dom mieć na głowie”, zaraz po tym, jak się wróciło z pracy, będąc po nieprzespanej nocy, to niezaprzeczalnie wielki wyczyn. Ale zdobądźmy się na to, unieśmy to. No przynajmniej dziś, w Dzień Chłopaka 🙂

Oni się za to odwdzięczą – odpowiedzialnością za cały wspólny grajdołek, za związek.

„Gdyby mężczyźni wiedzieli, jaka siła leży w jednej łzie, byliby bardziej kochani, a my byśmy ich mniej rujnowały!” – Aleksander Dumas (syn) „Dama kameliowa”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *