Czy nie jest już za późno na pisanie bloga w 2018 roku?

A co jesli w pisanie bloga nie warto juz inwestowac czasu

Internetowa rzeczywistość przeobraża się w takim tempie, że każdemu ciężko być na bieżąco. Tempo jest nadzwyczajne. Wiem, zachwycam się jak dziecko fajerwerkami, ale pamiętajcie, pisze to kobieta po kilkuletniej macierzyńskiej przerwie od „internetowania”. Doceniam i zauważam te zmiany bardziej niż większość 🙂 Mogę szczerze stwierdzić, że czuję się jeszcze przez to niepewnie. Pisanie bloga, prowadzenie bloga, pozycjonowanie bloga – sporo tu muszę zaczynać od czytania definicji.  Ale zew własnego biznesu wzywa. I jest on silniejszy od moich strachów.

Ale do rzeczy.

A co jeśli w pisanie bloga nie warto już inwestować czasu?

W związku z tym, że tempo zmian jest, jak opisano to wyżej, zrodziło się w mojej głowie pytanie, czy to może nie jest już za późno na pisanie bloga w 2018 roku? Jeszcze parę dni temu byłam przekonana, że za chwile zamiast CV będzie się wysyłać adres swojej strony. Bo to własne blogi, własne, osobiste witryny to jest to!

No i przyszła myśl, że to może jednak nie w tę stronę wszystko powinno iść.

Tylu już znanych blogerów świat zobaczył, wysłuchał. Tylu śledzi cały ogrom użytkowników, tylu się przebiło, tylu stało się idolami nastolatków i uśmiechało się do nich z okładek magazynów. Może to już nie jest to, w co warto inwestować czas? Może za chwilę nienasyconych Internautów bawić będą już tylko akcje live (na żywo).

To może „bigbrother”?

W telewizji oglądalność mają programy, w których oglądamy, jak inni oglądają znane i mniej znane programy. Czujecie jakie to się robi pokręcone? Wydaje się proste nagrać i pokazać coś obrzydliwego, albo strasznego, albo niewiarygodnie głupkowatego, ale trzeba jeszcze chcieć to zrobić.

Tak, w Internecie też można zabłądzić. Ale co robić, żeby zrobić wrażenie, a nie przerazić? Jak znaleźć dla siebie taki pomysł na biznes? Pomysł nie na jeden sezon, czy na jedną akcję, ale poważny pomysł, którego rozkręcanie będzie wciągające.

Na ten moment nie będę porywać się na żadnego bigbrothera i zostanę przy pisaniu bloga oraz wciskaniu we wszystko przedsiębiorczości.

A jeśli własny blog jest czymś, co może już przemija to zawsze doświadczenie i treści będę mogła wykorzystać i przeistoczyć w coś świeżego. Ponadto pisanie bloga ma niezwykle ważną zaletę…

Ogromna zaleta pisania bloga.

Na tym etapie pisania bloga nie mogę pominąć krótkiego opisu jednej z pierwszych moich obserwacji. Mianowicie czytam po kilka razy, to co napisałam, aby wrzucić na blog Katarzyny Wojtunik dobrze przeredagowany tekst. Niesamowicie, zaskakująco, wprost niewiarygodnie, słowo napisane zmienia pogląd na rzeczywistość w mojej głowie. Ujmę to tak: pytania które zadaję tu sobie i czytelnikom w postaci literek na monitorze, wracają do mnie jak bumerang. Sprawia to, że myślę o nich coraz intensywniej, coraz częściej.

Ale co jest chyba najlepsze dla powodzenia sprawy: nie pojawiają mi się miliony kolejnych pytań, których na początku jest cały ogrom. Napisanie tego nad czym się zastanawiam zaczyna ograniczać moje pokomplikowane w głowie sprawy do tych, które zapisuję.

I już wiem, dlaczego każda terapeutyczna dyskusja sprowadza się do spisania czegoś na kartce. Znacie to na pewno: wymień proszę to, co cię męczy na kartce; nazwij swoje problemy i spisz; wymień swoje zalety, rozpisz cele itd. Pisanie ułatwia i ma sens. Pisanie bloga porządkuje sprawy. Zaczęłam pisać i chcę mi się to robić coraz bardziej.

Na zakończenie

No jakoś trzeba to zaistnienie zacząć, a pisanie przychodzi mi najłatwiej. I wcale nie jest do droga po najmniejszej linii oporu, bo okiełznanie tematów tworzenia strony to dla mnie zdecydowanie wyższa szkoła jazdy:

„Wejdź na witrynę, gdzie znajdziesz obsługiwaną w branży kolekcję schematów dla języka znaczników danych uporządkowanych.”

Tak, polski jest piękny, pisanie wspaniałe, ale momentami przy tym moim blogowaniu jest 2:0 dla języka polskiego 🙂

Do przeczytania!

 

3 Replies to “Czy nie jest już za późno na pisanie bloga w 2018 roku?

    1. Moi Drodzy, dla tych, którzy się jeszcze uczą. Komentarz, na który właśnie odpowiadam to typowy spam – pełno takich przychodzi 🙂 Wciąż je usuwam, a temu jednemu się udało i pozostał 🙂

  1. Bardzo ciekawe podejście. Czasami warto zastanowić się głębiej nad rzeczami, które nas otaczają. Można wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski, a jednocześnie odnaleźć drugie dno sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *