Dodaj komentarz to nie żart. Po co są komentarze pod wpisami?

dodaj komentarz to nie żart

Odkrycie listopada 2017

Moja jeszcze nieoswojona, odmieniona co nie co niedawno osoba, zaczyna sobie uświadamiać, że pisanie Katarzyny Wojtunik czytają ludzie, że internauta to też człowiek. Zaskakujące odkrycie, prawda? Nie dość, że to ludzie z krwi i kości, to jeszcze liczba ich rośnie. Czy wy też internautów nie traktowaliście jak ludzi? Wiem jak to brzmi. Już wyjaśniam.

Każdy z nas czytał już na pewno komentarze pod wpisami (postami) rożnego typu.  Dodaj komentarz pojawia się teraz dosłownie wszędzie. Te opinie są niezwykle często wyrazem tak mało znanych mi odczuć, częściej nieciekawych, negatywnych, rzadziej interesujących, zaskakujących, w ogromnej ilości lukrowanych i zbędnych, że klikając sobie przestałam traktować takowe podpisy jako ludzkie. Napisze prościej, bo ostatnie zdanie zmęczyło mnie samą. Raczej nikt kogo znam osobiście nie wysławia się nawet trochę podobnie do komentujących wpisy internautów. Wiec kto je komentuje? No i odkryłam na nowo – to ludzie. Dotarło do mnie, że internet i to wszystko co się w nim dzieje wymusza pewien sposób wyrażania.

Dodaj komentarz – to nie żart

Dodaj komentarz jest wynikiem potrzeby. Przestrzeń Internet, która przenika nasze namacalne życie zdecydowanie coraz bardziej, żywi się świeżością, wymaga jej, nie potrafi bez niej, wciąż chce najnowszego. Sieć jest zachłanna, jest nachalna do granic. Ale o to w tym chodzi. O uzależnienie, o przywiązanie. W zasadzie każda odpowiedź na dodaj komentarz ma znaczenie. Wędrując po sieci łatwo przegapić moment, w którym zaczynamy czytać komentarze. Strony są tak sprytnie przemyślane, że zadają pytanie w interesującym artykule, na które odpowiedź pojawia się w komentarzach, których nie mieliśmy zamiaru czytać. Ale opinia pod nim zaczęła się od dwóch słów, które były początkiem interesującego nas zdania i już czytamy resztę. Mija kolejny moment, a my już nie możemy się powstrzymać, żeby nie odpowiedzieć swoim komentarzem. I to już jest poważna rozmowa. To nie żart. Choć sposób wyrażania się w komentarzach jest bardzo specyficzny.

Ile razy usiedliście, aby sprawdzić w internecie jakąś drobną sprawę. „Włączę na chwilę komputer, żeby tylko sprawdzić, czy….

  • to normalne, że z wentylacji wieje
  • powinno się spać na twardym, czy miękkim
  • gorączkę u dziecka zbija się od 38, czy 38,5
  • masło powinno się trzymać na wierzchu, czy w lodówce?”

i mija godzina, dwie. O maśle wiemy już wszystko. Sieć nas wchłonęła na dwie godziny. Ile w tym czasie przeczytaliśmy komentarzy? Ile dodaliśmy?

Rozumiem już potrzebę dodawania komentarzy. Internet musi mieć opinie jeszcze ciepłe. Musi być ożywczy.Inaczej już patrzę na rozkaz dodaj komentarz, inaczej oceniam, bardziej doceniam.

Skomentujesz? 🙂

7 Replies to “Dodaj komentarz to nie żart. Po co są komentarze pod wpisami?

  1. Czasem pod jakimś artykułem, ludzie w komentarza potrafią pisać bardziej wartościowe rzeczy i potrzebne niż są w artykule. Bądź znajdywać błędy w danej publikacji.

    1. Zgadza się. Dzięki komentującym autor postu wiele się uczy. Dzięki komentującym artykuł wydaje się żywy. Takie krótkie opinie pod postami są ważniejsze, niż ja sama myślałam zakładając bloga. Pozdrawiam.

Comments are closed.